Robotyka Przemysłowa

W obecnych czasach firmy z sektora MŚP stoją przed wieloma, bardzo różnymi wyzwaniami. Analiza firm i integratorów identyfikuje bezpośrednio korelacje pomiędzy robotyką, optymalizacją procesu, produktywnością, transferem wiedzy i zatrudnieniem. Nie należy jednak zapomnieć, iż kluczowym czynnikiem wzrostu dla firm we wszystkich segmentach są innowacje.

Programowanie robotów, optymalizacje i modyfikacje procesów przemysłowych, szkolenia z programowania i obsługi robotów przemysłowych

01.

Programowanie robotów przemysłowych Kuka, Fanuc, Abb i innych

Odpowiednio zaprogramowany robot, jest kluczem wydajnej i efektywnej linii produkcyjnej. W Virtuity przywiązujemy ogromną wagę do odpowiednich procedur i niuansów programowania każdego typu robota.

02.

Optymalizacje i modyfikacje procesów przemysłowych

Stosując odpowiednie oprogramowanie symulacyjne oraz wiele lat doświadczenia w programowaniu robotów przemysłowych proponujemy optymalizację procesów, trajektorii, przepływu materiału i czasu cyklu.

03.

Szkolenia z programowania i obsługi robotów przemysłowych

Bazując na wieloletnim doświadczeniu, proponujemy unikalne szkolenia z programowania robotów przemysłowych. Każde szkolenie jest przygotowane specjalnie pod klienta aby zapewnić największą możliwą integrację z jego procesami.

Robotyka - zalety

Zastosowanie robota przemysłowego w procesie produkcyjnym zawsze pozytywnie wpływa na jakość produkcji. Robotyzacja niesie za sobą standaryzację operacji i procesów skutkującą poprawą i stabilizacją jakości. Wszelkie automatyzowane operacje muszą być zdefiniowane i całkowicie nadzorowane dając możliwość współpracy z robotem przemysłowym.
Aby pozostać konkurencyjnym firmy muszą stale dopasowywać się do zmian rynkowych i nowych sytuacji. Głównymi kierunkami innowacje obejmują aktualnie automatyzację, robotyzację i cyfryzację, w różnych ich aspektach 

Robotyka przemysłowa to:
- optymalny czas cyklu
- stabilność procesów
- wysoka jakość produkcji
- niezawodność
- stabilność

Robot przemysłowy Kuka

Robotyka

Innowacyjne rozwiązania w programowaniu robotów, optymalizacji i modyfikacji procesów przemysłowych oraz pełne cennych informacji szkolenia z obsługi i programowania robotów przemysłowych — to jedne z wyzwań przed jakimi obecnie stają firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. W Virtuity wiemy, jak ważną rolę w procesie produkcyjnym odgrywa zastosowanie robota przemysłowego. Dlatego też, przywiązujemy wagę do metod i detali programowania. Zmiany na rynku zachodzą nieustannie, w szczególności w obrębie robotyzacji, automatyzacji i cyfryzacji, co za tym idzie — firma musi nadążać za rynkowymi innowacjami.

Robotyka przemysłowa

Robotyka przemysłowa charakteryzuje się przede wszystkim optymalnym czasem cyklu i stabilnością procesów. Automatyzowane działania muszą być sprecyzowane i całkowicie monitorowane, zapewniając sposobność kooperacji z robotem przemysłowym. Robotyka przemysłowa to przede wszystkim wysoka jakość produkcji przy jednoczesnej stabilności i niezawodności. Posiadając wiele lat doświadczenia w programowaniu robotów przemysłowych, możemy zagwarantować najwyższą jakość działań w obszarze optymalizacji i modyfikacji procesów przemysłowych. Spośród wszystkich rodzajów robotów przemysłowych, do najbardziej popularnych należą roboty przegubowe, kartezjańskie, coboty oraz roboty mobilne. Roboty przegubowe swoją budową przypominają ludzką kończynę, ponieważ posiadają wszystkie osie obrotowe, przez co są charakteryzują się niezwykłą swobodą ruchu. Znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu, np. przenoszeniu, paletyzacji, lakiernictwie, itp. Roboty kartezjańskie, służą głównie do zadań montażowych, wykonują określone sekwencje w zaprogramowanej linii roboczej. Z kolei coboty to roboty bezpiecznie współpracujące z człowiekiem, które dzięki łatwości w programowaniu można szybko wdrożyć do pracy. Natomiast roboty mobilne to inteligentne pojazdy, swobodnie się przemieszczające, najczęściej wyposażone w czujniki ruchu, dzięki czemu mogą omijać różne przeszkody. Znajdują zastosowanie w zakresie wielu gałęzi przemysłu.

Innowacyjna robotyka przemysłowa

Zastosowanie robotyki przemysłowej przynosi efekty w postaci standaryzacji operacji i procesów, dzięki którym zauważalna jest znaczna poprawa i stabilizacja jakości. Realizacja projektu programowania w dziedzinie robotyki przemysłowej zaczyna się od pomysłu, który przedstawiony zostaje w procesie symulacji. Pozwala to uniknąć ewentualnych późniejszych usterek przez analizę implementacji elementów robotyki przemysłowej. Dostarczamy w ten sposób potwierdzenie dla założeń projektowych, które następnie wdrażamy w życie. Robotyka to dziedzina nieustannie ewoluująca, znajdująca swoje zastosowanie w coraz to nowszych obszarach przemysłu, w której przedsiębiorstwa muszą nadążać za konkurencją. W tym celu odpowiednie programowanie robotów przemysłowych, takich jak Kuka, Fanuc, Abb i wielu innych, jest niezbędnym elementem do zwiększenia wydajności, jakości i automatyzacji produkcji. Roboty są stosowane do zadań wymagających dużej precyzji i szybkości, jak również prac mniej skomplikowanych, monotonnych. Nierzadko maszyny przemysłowe zastępują ludzi na niebezpiecznych stanowiskach, podejmując ryzykowną i uciążliwą pracę. Jak można zaobserwować — aktualnie robotyka przemysłowa to dziedzina, która dynamicznie się rozwija.

Blog

Motion capture — przechwytywanie ruchu w analizach ergonomicznych

piątek 30th lipiec, 2021


Czy zdarza Ci się rozmyślać o sposobie zwiększania produktywności swojego przedsiębiorstwa? Czy zastanawiasz się nad optymalizacją procesów i wzrostem ich wydajności i efektywności? I w końcu, czy masz pewność, że Twój zespół posiada takie stanowiska pracy, które umożliwiają wykorzystanie potencjału pracowników jak najpełniej? Motion capture — precyzja przepisem na sukces Motion capture, w skrócie mocap,… Czytaj dalej Motion capture — przechwytywanie ruchu w analizach ergonomicznych

Zobacz wszystkie artykuły
Adres

Wolnego 4/8, 40-857 Katowice

Dane kontaktowe

Email: office@virtuity.eu
Email: d.dudlo@virtuity.eu
Telefon: +48 572 959 550
Email: b.siuda@virtuity.eu
Telefon: +48 604 132 451 

This site was started with Mobirise site templates